تبلیغات


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 بهمن 1390
معمولاً هر کسی به اندازه درک و دانش خود از هر گفته و یافته‌ای برداشت و بهره‌برداری می‌کند. این اصل در مورد تمرینات هم می‌تواند صدق کند. اینکه چطور به یک روش تمرین نگاه کنید خیلی مهم و اثرگذار است. پورتر کوترل از اصل تمرین غریزی و برداشت شخصی‌اش حرف می‌زند.
مشغول تمرین در هر سبکی اعم از دوره حجم، دوره مسابقه تمرین شوک‌دهنده یا ... که باشم در هر حال تمرینات خود را به روش غریزی دنبال می‌کنم. واژه غریزی برای من مفهومی خاص و ویژه دارد. اکثر مردم فکر می‌کنند تمرین غریزی یعنی اجراء هر آنچه که دلتان می‌خواهد برای من تمرین غریزی یعنی عملی کردن آنچه که فکرش هم برایم غیرممکن بوده است.
غریزه‌ام به من می‌گوید که به محض ورود به باشگاه دقیقاً چه خواهم کرد. هر جلسه ابتدا با انجام چند ست گرم‌کردنی و سپس ۲ ست سنگین. انجام می‌دهم اینها برای ایجاد انگیزه در
وجودم به کار گرفته می‌شوند تا از لحاظ روانی و فیزیکی مرا آماده سازد.
در یکی از همین چند روز اخیر وقتی وارد باشگاه شدم تا تمرین پا را اجراء کنم یا حرکت جلوپا مشغول گرم کردن شدم. در اولین ست می‌دانستم که دلم نمی‌خواهد آن را اجراء کنم در دومین ست اندکی حسم بهتر شد و در نهایت در پنجمین ست گرم کردنی از لحاظ روانی آمادگی لازم را به‌دست آوردم تا تمرین پا را آغاز کنم.
این رسیدن از نقطه اول به نقطه دوم پدیده‌ای بسیار باورنکردنی است. اما همین دلیلی است برای اجراء ست‌های گرم‌کردنی لازم است که برای تمرین خود را از لحاظ روانی آماده کنید.
یکی از پیامدهای غیرعمدی تمرین به‌طور غریزی این است که همواره روی افزایش دادن سطح شدت تمرین تلاش می‌کنم نه روی وزنه تمرین، تنها وقتی که به این درجه از آمادگی روانی می‌رسم می‌توانم با غریزه‌ام تماس پیدا کنم. هرگز با گذشت زمان در هر جلسه تمرین از شدت تمرینم کاسته نمی‌شود و چنانچه این اتفاق رخ دهد به واسطه تهی شدن میزان اکسیژن است. در اینگونه شرایط خیلی ساده برخورد می‌کنم یعنی مختصری استراحت را طولانی‌تر می‌کنم تا برای اجراء پرشدت ست بعدی آمادگی لازم را پیدا کنم. تمرین غریزی واقعی یعنی توسعه دادن توانائی بدن به واسطه نادیده انگاشتن درد و کمبود اکسیژن و در عین حال حس کردن آنچه در بدن رخ می‌دهد، شما باید قادر شوید ۲ مسئله را از هم تمایز دهید.
۱) اینکه عضله زیادی تمرین داده شده
۲) یا اینکه ترشح اسید لاکتیک حس عضله را به کرختی رسانده است.
تشخیص این موارد بسیار حیاتی است اولین وضعیت یعنی باید زودتر تمرین را تمام می‌کردید و وضعیت دوم یعنی زمان واقعی برای ترک تمیرن.
شما باید تفاوت دردها را تشخیص دهید و از آن در روش غریزی استفاده کنید. درد را حس کنید اما آن را به قلب نرسانید. اینجا تست خوبی معرفی می‌کنم که می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید: چنانچه به نقطه‌ای رسیدید که نتوانید درد را تحمل کنید، بدان معنا است که به اندازه کافی تمرکز نداشته‌اید.
اگر واقعاً سیستم تمرین غریزی را به‌کار ببرید، درد بسیار طاقت‌فرسا است اما شما در حال تحمل آن هستید زمان‌هائی پیش می‌آید که با خود می‌گوئید به حد کافی درد را حس نمی‌کنم. در این اوقات باید فشار را بیشتر کنید. البته واقعیت این را دیکته می‌کند که شما باید به حد کافی به منطق خود نیز تکیه کنید و در نتیجه از بروز آسیب‌دیدگی جلوگیری کنید و همچنین باید متوجه باشید که زمان بیشتری برای ریکاوری بدن نیاز دارید. من همیشه معتقد بودم که بدنسازی پیش از آنکه فیزیکی باشد روانی است. شما باید خیلی عاقلانه از درد استفاده کنید و از آن برای عبور از محدودیت‌های قبلی خود استفاده ببرید.

"بدون درد پیشرفت نمیکنید" این جمله به چه معناست
نویسنده:چارلز گلس
مترجم:آریان شهبازی
واقعاً تعجب بر انگیز است که در این عصر با این سطح از پیشرفت تکنولوژی و فناوری هنوز هم مردم به این جمله معتقد هستند .بیایید بدن را با یک ماشین مقایسه کنیم ،برای اینکه این ماشین بتواند خوب کار بکند؛از آن نگهداری میکنید ،سوخت عالی برایش محیا میکنید و در مقابل از آن عملکرد قابل قبولی نیز انتظار دارید .بدن ما نیز یک دستگاه شگفت انگیز است و برخی مواقع قبل از اینکه ما از روی قصد و هدف ،به چیزی پی ببریم برایمان یک پیام میفرستد.
در مورد مبحثی مثل تغذیه ،وقتی برای رفع نیاز های بدنتان غذا میخورید ،اگر در باک ماشین سوخت نا مرغوب بریزید بازده ماشین پایین می آید یا از غذایی که میخورید نتیجه بدی بدست می آید ،چربی بدنتان افزایش می یابد و به جای اینکه نیاز های بدنتان را مرتفع کنید اکثر اوقات احساس ضعف و خستگی میکنید.

شناختن درد خطرناک
اگر بدنتان پیغامی بفرستد مبنی بر اینکه در حال درد کشیدن است ....به آن گوش کنید چون در حال صدمه زدن به بدن هستید. این خط قرمزی ار نا توانی است که میتواند یک آژیر خطر برای آسیبدیدگی باشد.
برای مثال ؛فرض کنید در حال اجرای پرس سینه هستید . افراد مبتدی با درد عضلات گیج میشوند.پارگی تاندون ها ،به آنها اجازه میدهد که مسیر رو به پائین حرکت را بیش از حد معمول طی کنند . گرفتن فاصله دست ها بر روی میله بیشتر از عرض شانه و یا به اندازه عرض شانه باعث تمرکز فشار مستقیم بر روی تاندون ها میشود و نه عضلات.
افزایش فشار بر تاندون ها خطر آسیب دیدگی را در پی دارد و علاوه بر این شما را از فوائد انقباض کامل عضلات و توسعه عضلانی محروم میکند.آیا نباید به خودتان فشار بیاورید یا از درد تمرین جدا شوید؟نه به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید ولی باید یاد بگیرید که به ندای بدن گوش کنید.رعایت این نکته مهم است چون از این طریق میتوانید تمرین خود را بدون آسیب دیدگی به پایان ببرید.
فکر کنم با گوش دادن به صحبت افرادی که با آسیب دیدگی دست و پنجه نرم میکنند به یک نکته مشترک در صحبت هایشان برسید؛آنها برای مدت زمان طولانی هر روز تمرینات قدرتی اجرا میکنند .آنها فداکاری میکنند و در نهایت بعد از آسیب دیدگی مجبورند از تمرین دور بمانند و تمام یا قسمت اعظم توسعه عضلانی خود را از دست میدهند .
به ندای بدن گوش کنید،اگر میگوید امروز خسته است با یک روز استراحت برای تمرین روز بعد تجدید قوا کنید . اگر درد دارید و فقط شامل عضلات تمرین دیده روز قبل نیست ،تمرین را متوقف کنید ،به آن قسمت استراحت دهید و هر کاری که مورد نیاز است را انجام دهید.
اگر دچارهای درد های مزمن شدید ،به پزشک متخصص مراجعه کنید و به دنبال یک راه حل مناسب باشید و با این کار ماشینتان میتواند دوباره با حداکثر سرعت به حرکتش ادامه دهد.طبقه بندی: مطالب اموزشی، 
ارسال توسط mostafa pilvar
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

کلیپ تمرینات قبل ازالمپیا

کلیپی ازقهرمانان جهان

کلیپ تمرینات کای گرین(2)

کلیپ فیگورگیری علی تبریزی

قهرمانی جی کاتلر المپیا2011

جی کاتلر فیل هیث المپیا2011

تمرینات کای گرین(1)

تمرینات فیل هیث

ارنولد(3)

تمرینات شان ری

ارنولد(2)

ارنولد(1)

تمرینات کوین لورن

تمرینات رونی کلمن

 • تبادل لینک رایگان
 • blogskin

  دانلود فیلم

  سایت ساز رایگان

  بهراد آنلاین

  کلیپ موبایل

  دانلود فیلم

  نرم افزار موبایل

  قائم پرس